Projekty UE: KPO 5.04.14.c

Budowa sieci NGA na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w zakresie obszaru 5.04.14.c

Projekt „Budowa sieci NGA na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w zakresie obszaru 5.04.14.c” obejmuje południową część powiatu świeckiego, w tym miejscowości takie jak Świecie, Gruczno, Pruszcz, Grupa, Dragacz oraz okoliczne wsie. Inwestycja ma na celu wyeliminowanie wykluczenia cyfrowego poprzez budowę nowoczesnej sieci światłowodowej, która zapewni mieszkańcom oraz lokalnym firmom szybki i niezawodny dostęp do Internetu. Projekt przyczyni się do poprawy jakości życia, rozwoju usług cyfrowych i zwiększenia konkurencyjności regionu.

Mapa obszaru KPO 5.04.14.c

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #KPO #KorzyściDlaCiebie #NextGenerationEU

34 231 276,84 zł

Wartość projektu

28 590 471,00 zł

Wartość dofinansowania

2 464 086,84 zł

Wartość inwestycji własnej

Efekty i korzyści

Celem projektu jest likwidacja tzw. „białych plam” i zapewnienie dostępu do bardzo szybkiego Internetu na obszarach dotychczas wykluczonych cyfrowo. Infrastruktura powstała w ramach tego projektu będzie dostępna dla wszystkich operatorów, którzy będą mogli świadczyć usługi mieszkańcom i firmom.

Szybszy Internet dla mieszkańców

Dzięki nowoczesnej infrastrukturze światłowodowej mieszkańcy południowej części powiatu świeckiego, w tym m.in. Świecia, Gruczna, Pruszcza, Grupy i Dragacza, zyskają dostęp do niezawodnego, stabilnego i bardzo szybkiego łącza internetowego, umożliwiającego pracę zdalną, naukę online oraz korzystanie z nowoczesnych usług cyfrowych – zarówno publicznych, jak i komercyjnych.

Dostęp dla wszystkich operatorów

Udostępnienie sieci wszystkim operatorom otwiera rynek dla większej liczby dostawców usług, co oznacza większy wybór i korzystniejsze ceny dla użytkowników końcowych – zarówno indywidualnych, jak i biznesowych.

Rozwój lokalnej gospodarki

Infrastruktura szerokopasmowa to szansa na przyciągnięcie inwestycji, rozwój lokalnych przedsiębiorstw, tworzenie nowych miejsc pracy oraz zwiększenie atrakcyjności regionu jako miejsca do życia, rozwoju zawodowego i prowadzenia działalności gospodarczej.